Publikacje

Styropian a środowisko

Dzisiaj przy wyborze materiałów i produktów trzeba wziąć pod uwagę szczególnie ważny problem. Ten problem to wpływ na środowisko. Prawie każdy słyszał o warstwie ozonowej, lotnych związkach organicznych (VOCs), kwaśnych deszczach oraz o polityce dotyczącej surowców wtórnych i odpadów. Istnieje jednak wielka różnica między znajomością pojęć a rozumieniem istoty sprawy. Pośród tak silnych emocji, fakty mogą pomieszać się ze złudzeniami. Szczególnie tworzywa sztuczne przyciągają nadmierną uwagę.

Ściany nie oddychają!

Termin "oddychanie ścian" nie jest terminem technicznym. Występuje on natomiast w licznych wypowiedziach specjalistów od budownictwa, których liczba u nas jest prawie tak duża, jak liczba lekarzy. Mówią oni, że jakaś ściana "oddycha" lub "nie oddycha", przy czym termin ten jest zwykle traktowany przez nich jako termin pierwotny i nie wymagający definiowania.

Akustyczny styropian podłogowy

Hałas staje się w ostatnim czasie jednym z największych zagrożeń dla naturalnego środowiska człowieka. W ogromnym stopniu są na niego narażeni ludzie w budynkach mieszkalnych w dużych, ale także i w małych miastach. Około 60% ludzi skarży się dziś na hałas, twierdząc, że w sposób znaczący zakłóca ich życie. Nierzadko dochodzi do ciężkich uszczerbków na zdrowiu w efekcie długotrwałej ekspozycji na jego działanie.

Lepsza izolacja - lepsze życie

Przyjemny mikroklimat we wnętrzu budynku, odpowiednia temperatura ścian, podłóg i stropów, nigdy więcej denerwujących hałasów, które przedostają się od sąsiadów i... minimalne koszty - oto marzenia, które łatwo spełnić stosując po prostu styropian. Już od prawie 50 lat styropian jest stosowany w budownictwie jako skuteczna izolacja cieplna i akustyczna. Dzięki zaletom styropianu uzyskuje się rozwiązanie nowoczesne, efektywne, przyjazne dla środowiska i korzystne cenowo.